A zeneszerzőverseny menete
A budapesti Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem, a Bartók Világverseny alapítója minden páros évben a zeneszerzőket szólítja meg: a komponistáknak a következő hangszeres évhez kapcsolódóan kell benyújtaniuk pályaműveiket.
A versenyen bármilyen nemzetiségű zeneszerző részt vehet, aki az adott év szeptemberéig még nem töltötte be a 40. évét. Egy személy több művet is nevezhet, azonban minden mű esetén külön kell nevezni és a regisztrációs díjat megfizetni.
A jelentkezőknek a versenykiírásban meghatározott hangszerre vagy kamarazenei csoportra kell darabot írniuk, a megadott időtartamban. A művek kottáját, illetve partitúráját PDF formátumban (A4-es kotta), a jelentkezési felületre való feltöltéssel lehet benyújtani.
Minden pályaműnek meg kell felelnie az alábbi feltételeknek:
· nem lehet kiadott vagy listázott mű
· nem lehet nemzeti vagy nemzetközi zeneszerzői versenyen díjazott mű
· nem készülhetett róla kereskedelmi forgalomban lévő hangfelvétel
· az adott versenyév novemberi gálakoncertje előtt nem szerepelhet nyilvános előadáson.
Minden partitúrát névtelenül kell beküldeni; csak egy álnév szerepelhet a partitúra oldalain. A feltöltéshez a fájlnévben szerepelnie kell az álnévnek, ám a versenyző nevére semmi nem utalhat benne.
A jelentkezési felületre ezen kívül fel kell tölteni:
· a regisztrációs díj befizetéséről szóló igazolás beszkennelt másolatát
· a műről szóló programjegyzetet (legfeljebb 1000 karakter)
· beszkennelt személyazonossági igazolványt vagy útlevelet
· a zeneszerző önéletrajzát (legfeljebb 1000 karakter, folyó szöveg formában /nem lista/)
· portréfotót (min. 1 MB, 300 dpi)
A benyújtott anyag tartalmazhat egy mp3-as formátumú felvételt a pályaműről, de az nem lehet kereskedelmi forgalomban levő vagy nyilvános előadáson készült felvétel. (MIDI vagy más, pusztán technikai realizáció nem elfogadott.)
Ennek a videónak a filenevében is az álnévnek kell szerepelnie.
A benyújtott anyagot csak a koordinátorok láthatják. A zsűri tagjai kizárólag az álnévvel ellátott kottákat és az esetlegesen benyújtott mp3 felvételt tekinthetik meg. A versenyt követően minden PDF fájlt és mp3 hangfelvételt törlünk. A zsűri tagjai és a nyilvánosság csak a díjnyertes és az elismerésben részesített művek szerzőit ismeri majd meg.
A pályázatokat elsőként a budapesti Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem oktatóiból álló előzsűri értékeli, ez a testület választ 15 darabot a nemzetközi zsűri számára, amely döntést hoz a végső eredményekről.
DÍJAK:
Első díj 5.000 euró
Második díj 3.000 euró
Harmadik díj 2.000 euró
A díjnyertes vagy elismerésben részesített művek egyike bekerül a Bartók Világverseny következő instrumentális versenyén a középdöntő repertoárjába.
Együttműködő partnerünk az UMP Editio Musica Budapest. A következő versenyév repertoárjának darabja az Universal Music Publishing Editio Musica Budapest gondozásában jelenik meg.
A díjnyertes műveket a budapesti Zeneakadémia Solti termében mutatjuk be a Gálakoncerten, amelyet rendszerint november végén tartunk. Itt a díjak átadására is sor kerül. A Gálakoncert élőben követhető lesz a Zeneakadémia online felületein, valamint rádió- és televíziócsatornákon. A bemutatásra kerülő darabok zeneszerzői meghívást kapnak a Gálakoncertre. A szervezők fedezik az útiköltséget és 2 éjszaka szállásköltségét.