Megkezdődött az első Bartók Világverseny és Fesztivál

2017. szeptember 09.

A sorsolással vette kezdetét a Zeneakadémia által rendezett megmérettetés, a fordulók a 47. sorszámú versenyzőtől indulnak.

Negyvennégy versenyző érkezett meg a szeptember 10-17. között megrendezésre kerülő első Bartók Világverseny és Fesztiválra. A sorsoláson Dr. Vigh Andrea, a Zeneakadémia rektora, majd Salvatore Accardo, a zsűri elnöke köszöntötte az egybegyűlteket. Végül a legfiatalabb versenyző, Elias David Moncado közreműködésével kialakult a verseny sorrendje: az elődöntőket a 47. sorszámú Tategami Mai kezdi meg.


Fotó: Zeneakadémia / Ancsin Gábor

 

Az elődöntő mezőnye ide kattintva tanulmányozható, a forduló pontos beosztása az alábbiak szerint alakul:
 

2017. szeptember 10. Vasárnap 14.00

       
14:00 47. Tategami Mai
14:15 48. Tavani` Stephen
14:30 49. Thompson James
14:45 50. Varga Oszkár
15:00 1. Ahn Heejeon
15:15 2. Akulov Nikita
       
15:30-16:00   SZÜNET
       
16:00 3. Arai Takamori
16:15 4. Brown Joshua
16:30 5. Cho Hannah
16:45 7. Dotto Arianna
17:00 9. Fujiwara Akiyo


2017. szeptember 10. Vasárnap 18.30

       
18:30 11. Hoang Ho Khanh Van
18:45 12. Homoki Gabor
19:00 13. Ishigami Mayuko
19:15 14. Johnson Anne-Marie
19:30 15. Kapoor Usha
19:45 16. Khisambeev Tair
       
20:00-20:30   SZÜNET
       
20:30 17. Kim Jiyoung
20:45 18. Kim Yoerae
21:00 19. Kitagawa Chisa
21:15 20. Kobialka Alina
21:30 21. Kocsardy Nicolette


2017. szeptember 11. Hétfő 14.00

14:00 22. Kowalczyk Marta
14:15 23. Langer Ágnes
14:30 24. Lee Shannon
14:45 25. Lee Younghyun
15:00 27. Lomeiko Alexandra
15:15 28. Martin Irène
       
15:30-16:00   SZÜNET
       
16:00 29. Moncado Elias David
16:15 30. Murakami Shoko
16:30 31. Nakajima Yayoi
16:45 32. Nyári László
17:00 33. Okaya Megumi


2017. szeptember 11. Hétfő 18.30

18:30 34. Oshima Risako
18:45 36. Pashkevich Andrey
19:00 37. Reyes Logounova Alfredo
19:15 38. Sakamoto Reika
19:30 39. Selalmazidis Arsenis
19:45 40. Sihan Shin
       
20:00-20:30   SZÜNET
       
20:30 41. Smirnov Dmitry
20:45 42. Soulez Lariviere Cosima
21:00 43. Stanic Una
21:15 45. Takagi Ririko
21:30 46. Tanaka Anna